فروش لوازم ای بی اس

لوازم ای بی اس، آیا به دنبال لوازم ترمز ای بی اس با کیفیت و قیمت مناسب هستید؟ جستجوی شما به پایان رسید!

ما فروشنده ای برتر در زمینه لوازم ترمز ای بی اس هستیم و مفتخریم که به مشتریانمان خدمات عالی و محصولات بی نظیر ارائه دهیم.

با ما مطمئن باشید که بهترین لوازم ترمز ای بی اس را در اختیار خواهید داشت. محصولات ما از بهترین کیفیت و درجه از قطعات ترمز تشکیل شده است. و برای تمامی نیازهای شما مناسب هستند.

مزایای خرید از ما شامل قیمت های رقابتی، کیفیت عالی، تحویل سریع و خدمات پس از فروش برتر است. ما برخورداریم از تیم فنی متخصص و کارآزموده ای که آماده پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات شما هستند.

محصولات ما شامل دیسک ترمز، سیستم هیدرولیکی، سیستم ترمز مکانیکی و سایر قطعات مربوط به ترمز ای بی اس می باشد. همچنین، ما همه انواع خودروها را پوشش می دهیم از جمله اتومبیل ها، موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه سنگین.

آیا به دنبال اصل بودن محصولات هستید؟ ما فقط لوازم ترمز اصلی و اورجینال ارائه می دهیم. از طریق ما محصولات اصلی خودروهای معتبر مانند BMW، Mercedes-Benz، Audi و سایر تولیدکنندگان برتر دیگر را بدست خواهید آورد.

اگر شما هم جزء مشتریان ما پیوسته به دنبال لوازم ترمز ای بی اس با کیفیت هستید، ما آماده ارائه خدمات به شما هستیم. با ما تماس بگیرید و به جمع مشتریان راضی و خوشحال ما بپیوندید.

ترمز ای بی اس

ترمز ABS، مخفف عبارت Anti-lock Braking System است که به معنای سیستم ترمز ضد قفل می‌باشد. این سیستم با کنترل و مدیریت ترمز هر چرخ در هنگام ترمز کردن، از قفل شدن چرخ‌ها جلوگیری می‌کند و توقف خودرو را کنترل می‌کند.

اساس کار ترمز ABS به این صورت است که در هنگام ترمز کردن، سنسور‌های موجود در هر چرخ سرعت چرخش آن را دریافت می‌کنند. در صورتی که چرخ قفل شود یا سرعت چرخش آن به شدت کاهش یابد. سیستم ABS عملکرد ترمز را تغییر داده. و باعث ایجاد گشتاور و ترخیص مؤثر دیسک ترمز می‌شود. تا چرخ قفل شده قفل رفته و مجدداً به‌طور دایمی چرخش کند. در نتیجه، خودرو همچنان قابلیت کنترل و سرکوب شدن دارد و راننده می‌تواند در صورت نیاز، جهت خودرو را تغییر دهد.

بنابراین، ترمز ABS ترمز کردن خودرو را بهبود می‌بخشد. و در صورت وقوع وضعیت‌های خطرناک مانند ترمز کردن بطور ناگهانی در روزهای بارانی و یا فرصت از دست رفته. برای جلوگیری از تصادفات قفل شدن چرخ‌ها را بهبود می‌بخشد.

کالیپرها

کالیپرهای ترمز ای بی اس یکی از اجزای اساسی سیستم ترمز خودروها هستند. این قطعه، به عنوان جزوه اصلی سیستم ترمز، نقشی بسیار حیاتی در ایمنی و کارایی خودرو دارند.

*ساختار و عملکرد کالیپرهای ترمز ای بی اس:
کالیپر ترمز یک قطعه بامعماری پشت ضرب شده است. که به دو قسمت اصلی تقسیم می‌شود: بدنه (body) و مکانیزم ترمز (brake mechanism). بدنه کالیپر حاوی لوله‌های رابط بین لوله‌های ترمز و مکانیزم ترمز است. این لوله‌ها کار کردنسبتی دائمی با یک واحد ترمز هیدرولیکی را دارند. مکانیزم ترمز درون بدنه قرار گرفته است. و برروی یک مچ‌گیر قرار داشته و ترمز عمل می‌کند. عملکرد کالیپرهای ترمز ای بی اس در حقیقت برپایه ایجاد اصطکاک بین بوش‌ها، پدال ترمز و صفحه‌های ترمز محوری می‌باشد.

*نوع کالیپرهای ترمز ای بی اس:
کاربرد کالیپرهای ترمز ای بی اس در سه نوع متفاوتی از ترمزها وجود دارد:
– کالیپرهای ترمز تک پیستونی (Single Piston Calipers): در این نوع کالیپر، ترمز بر روی یک سمت صفحه ترمز اعمال می‌شود. روی انتهایی آن یک پیستونی قرار گرفته است که به لوله ترمز متصل می‌شود.
– کالیپرهای ترمز دو پیستونی (Dual Piston Calipers): این نوع کالیپرها دارای دو پیستون هستند که به دو سمت صفحه ترمز فشار را اعمال می‌کنند. این ترمزها عملکرد بهتری نسبت به تک پیستونی دارند و برای خودروهایی با سرعت بالا پیشنهاد می‌شوند.
– کالیپرهای ترمز چهار پیستونی (Four Piston Calipers): در این نوع کالیپرها، ترمز بر روی هر دو سمت صفحه ترمز اعمال می‌شود. عملکرد این کالیپرها بهترین عملکرد را از بین سایر نوع کالیپرها داشته و برای خودروهای قدرتمند و با سرعت بالا پیشنهاد می‌شوند.

واحد کنترل ترمز ای بی اس

واحد کنترل ترمز ای بی اس (Anti-lock Braking System) یا همان سیستم ضد قفل شدن ترمز، یک سیستم کنترلی است که در خودروها استفاده می شود تا قفل شدن چرخ ها در هنگام ترمز کردن را جلوگیری کند.

این سیستم از طریق یک واحد کنترل مرکزی عمل می کند. که داده های حسگرهای مختلفی را دریافت می کند. و به صورت خودکار و ضمنی کنترل ترمز ها را روی چرخ ها در هنگام ترمز کردن تنظیم می کند. وقتی راننده ترمز می کند، سیستم ABS با استفاده از حسگرها اندازه گیری می کند که چرخ ها در حال قفل شدن هستند یا خیر.

اگر حسگرها تشخیص دهند که چرخ ها قفل می شوند، سیستم ABS وارد عمل می شود و فشار روی ترمز های آن چرخ را کاهش می دهد تا چرخ به طور ثابت بچرخد. سپس فشار ترمز دوباره افزایش پیدا می کند تا خودرو به سرعت خود بخورد.

استفاده از سیستم ABS توانایی کنترل و تعادل بیشتری در هنگام ترمز کردن را به راننده می دهد. با جلوگیری از قفل شدن چرخ ها، خودرو قابلیت عبور از مانع ها و تغییر مسیر را حفظ می کند. سیستم ABS همچنین به بهبود کارایی ترمز ها و کاهش فاصله ترمز میان خودرو ها کمک می کند.

استفاده از سیستم ABS در خودروها به طور گسترده ای توسط سازندگان خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. و به عنوان یک ویژگی ایمنی برجسته در نظر گرفته می شود. با استفاده از این سیستم، خطرات ترمز کردن در جاده های لغزنده و آبی بسیار کاهش می یابد و رانندگان مطمئن تری در مسیر خود حرکت می کنند.

لوازم ترمز ای بی اس

اجزای اصلی سیستم ترمز ABS عبارتند از:
-لوله‌های ترمز در سیستم ABS وجود دارند و برای انتقال فشار ترمز از محفظه‌ی مایع ترمز به کالیپر یا خودرو استفاده می‌شوند. این لوله‌ها باید مقاومت و تغییر اندازه مناسبی داشته باشند تا با فشار مایع ترمز سازگار باشند.

-کالیپرها یا همان دستگاه‌های ترمز از جنس فلزی هستند و منابع ترمز را تشکیل می‌دهند. کالیپر ترمز همچنین شامل پیستون‌ها، صفحه‌های ترمز و باطری ترمز است. وقتی کالیپر ترمز فشار ترمز را تمرکز می‌کند، صفحه‌ی ترمز به دیسک ترمز فشار و اصطکاک را بر روی دیسک ایجاد می‌کند.

-سیستم ترمز ABS از سنسورها برای تشخیص سرعت چرخ‌ها استفاده می‌کند. سرعت چرخ‌ها مستقیماً به عملکرد سیستم ABS و توقف بهینه خودرو ارتباط دارد. سنسورها اطلاعات خود را به یک واحد کنترل می‌دهند تا به صورت مداوم سیستم ABS را کنترل و رگوله کنند.

-واحد کنترل ABS مسئول برقراری ارتباط بین سنسورها و المان‌های ترمز است. این واحد کنترل با توجه به اطلاعات دریافتی از سنسورها، فشار واقعی ترمز را تنظیم می‌کند تا چرخ‌ها قفل نشوند.

-سیستم هیدرولیک در سیستم ترمز ABS نقشی حیاتی ایفا می‌کند. واحد کنترل ABS در واقع بر روی سیستم هیدرولیک تاثیر می‌گذارد و با کنترل و رهایی فشار ترمز، از قفل شدن چرخ‌ها جلوگیری می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *